GoTop

نمای چوبی ترمووودی ( کلدینگCladding)

نمای چوبی به قسمت بیرونی یک ساختمان یا بنای چوبی اتلاق می شود.نمای چوبی همان پوشش خارجی ساختمان است که علاوه بر ایجاد زیبایی در بنا به عنوان حفاظ در برابر رطوبت،سرما و گرما و همچنین تثبیت حرارت نقش ایفا می کند.چوب ترمووود به دلیل فرایند هایی که بر روی آن انجام می شود،بهترین متریال در خانواده ی چوب است که می توان هم در نمای بیرون و هم در نمای داخل خانه از آن استفاده کرد.
 

    

نمای چوبی ترمووودی ( کلدینگCladding)


 
مزایای چوب ترمووود نسبت به متریال های چوبی دیگر
 
1.     جذب پایین رطوبت: جذب رطوبت چوب ترمووود در موقعیت آب و هوایی مرطوب نسبت به چوب های معمولی 40 درصد پایین تر است.
2.     ثبات ابعاد:به دلیل فرآیند اولیه ای که روی چوب ترمو انجام می شود،ثبات شکلی و ابعادی آن در تغییرات شرایط جوی بسیار بالا می آید.
3.     مقاوم در برابر کپک ها و قارچ ها:به دلیل بسته شدن منافذ چوب ترموود در عملیات فرآوری،هیچ محیطی در جهت رشد کپک ها و قارچ ها در چوب ترمووود وجود ندارد.
4.     مقاوم در برابر حشرات:به دلیل از بین رفتن رزین و مواد قندی در در مراحل فرآوری ، چوب ترموود مقاومت بالایی در برابر حمله حشرات دارد.
عوامل بالا همه باعث می شود که نمای چوب ترمووودی علاوه بر زیبایی ، یکدستی و یکنواختی بسیار پایدار تر و ماندگارتر از محصولات دیگر عمل کند.همه ی موارد بالا در کنار هم یک معنا را برای ما تداعی می کند و آن مقاومت بالای چوب ترمووود در برابر عوامل زیست محیطی و در نهایت عمر بالای نمای چوب ترمووود      می باشد.  
 
از دیگر خاصیت های نما با چوب ترموود عایق بودن آن در برابر حرارت می باشد که تبادل حرارت دو محیط داخل و خارج را کم کرده و باعث اعتدال دما در محیط داخل می شود.
مهم ترین و می توان گفت از اصلی ترین عوامل استفاده چوب ترمووود در نما دوام بالای رنگ آن در شرایط جوی بد است که دلیل آن تغییر شکل کم چوب ترموود است که باعث می شود چوب ترمووود در برابر پوسیدگی دوام بیشتری داشته باشد و در نهایت تغییر رنگ آن بسیار کمتر از چوب های دیگر است و این باعث می شود فواصل رنگ کاری  نمای چوب ترمووودی نسبت به چوب های دیگر طولانی تر و دیرتر باشد.
 


 
 
کلمات کلیدی:نما چوب-چوب نما-ترموود-ترمو-ترمووود نما-ترمو نما-نمای چوبی-نما ساختمان-چوب ترمو-چوب ترموود-چوب ترمووود-نمای ساختمان-رنگ ترمو-رنگ ترموود-رنگ ترمووود-ترموود نما
تگ های مطلب :