GoTop

پیشنهاد به همکاران(بخش اول)

 

 

1-(Sawing) اره کردن:اره کردن ترمووود فرق چندانی با چوب غیر فرآوری شده ندارد.به دلیل مراحلی که بر روی چوب ترمووود انجام می شود میزان تغییر شکل آن به حد چشمگیری کاهش می یابد.پس از از بین رفتن رزین در مراحل فرآوری،ماشین ها تغییر محسوسی در کار کردن می کنند و بی سروصدا تر و تمیزتر کار خواهند کرد.لازم به ذکر است به دلیل ایجاد گرد وغبار زیاد در پروسه اره کردن،کارگاه باید دارای تهویه بسیار قوی باشد.گرد و غبار چوب ترموود به علت خشک بودن و عملیات ترمو بیشتر از چوب های دیگر می باشد.در هنگام استفاده از ترمووود نما باید دقت بیشتری کرد. 

پیشنهاد به همکاران(بخش اول)

 

 

2-(Modeling)طراحی:در هنگام طراحی باید از بهترین تجهیزات استفاده شود.یکی از دلایل این امر جلوگیری از ایجاد ترک خوردگی در چوب ترمووود است.یکی از بهترین بُرنده ها برای جلوگیری از ترک خوردگی (فارسی بُر) است.در این مورد هم استفاده از تهویه مناسب از اهمیّت بالایی برخوردار است. چوب نما ترموود بسیار خوب برش می خورد ، اما باید به کیفیت و تیزی تیغ فارسی بر در هنگام برش ترمووود نما دقت کرد.


 

پیشنهاد به همکاران(بخش اول)

 

3-(Miling)فِرِز: برای بدست آوردن زوایای مناسب در چوب ترمووود،استفاده از سطوح تیز از اهمیّت بالایی برخودار است.بهترین برش در زاویه مورد نظر زمانی انجام می شود که چوب ترمووود در راستای عرضی خود باشد.بهترین حالت زمانی است که چوب ترمووود در زاویه 90 درجه کمکی فارسی بُر قرار داشته باشد.در هنگام برش باید به گره های ترموود دقت کرد زیرا باعث لگد زدن دستگاه برش می شود ، اما بطور کلی چوب ترمو راحت برش می خورد.

 

 

پیشنهاد به همکاران(بخش اول)

 

 

4-(Polishers)سمباده: برای پرداخت چوب ترمووود در نمای ساختمان نیازی به استفاده از سمباده نیست زیرا پس از انجام بُرش توسط فِرِز سطحی صاف بدست خواهد آمد.برای استفاده از ترمووود نما در دکوراسیون داخلی استفاده از سمباده باعث زیباتر شدن ترموود می شود و همچنین رنگ ترمو بهتر و زیباتر جلوه داده می شود.یکی از استفاده های چوب ضد آب ترموود در صنعت کابینت است.هلدینگ آر تی دی در زمینه ساخت کابینت ترمووودی بسیار پیشتاز می باشد.

 

 

 

 

 


 

 

 

 

5-(Veneer)جلاء:یکی از دلایل استفاده ی جلا دهنده جلوگیری از تاثیرات جوی و تغییر رنگ در چوب ترمووود است.بدست آوردن رنگ دلخواه تاثیرپذیری بالایی از مراحل خشک کردن آن دارد.برای نگهداری از چوب ترموود ، استفاده از رنگ ترموود بسیار مهم است.تنها عاملی که باعث خسارت به ترمو نما می شود اشعه UV می باشد که آر تی دی با رنگ های آلمانی ریمرز(Remmers) این مشکل را برای مشتریان حل نموده است.


 

 

 


 

6-(Nail) میخ کوبی:در اجرای چوب ترمووود بهترین حالت استفاده از میخکوب بادی است.انتخاب میخ بسیار مهم است و برای مثال در منطقه ای مانند شمال کشورحتماً باید از میخ ضدزنگ استفاده کرد. در استفاده از ترموود نما ، استفاده از میخکوب خیلی توصیه نمی شود چون ظاهر ترمووود را خراب می کند . در ضمن به هنگام نصب ترموود حتماً باید از روش های استاندارد استفاده شود.


 

 


 

 

نتایج نهایی:

·استفاده از تهویه قوی در کارگاه از اهمیّت بالایی برخوردار است و همچنین به دلیل ایجاد گرد و غبار با ذرات بسیار ریز استفاده از ماسک الزامی است.

·استفاده از بهترین تجهیزات باعث تمیزی هرچه بیشتر کار می گردد.

·سطح چوب ترمووود برای استفاده در نمای ساختمان نیازی به سمباده ندارد.

·برای استفاده ترمووود در ساخت کابینت ، سمباده باعث زیبایی بیشتر کابینت ترمووودی شما می شود.

·استفاده از رنگ ترمووودی از اهمیت بالایی برخوردار است.

·عدم استفاده از دستگاه میخکوب برای چوب ترموود نما در نمای ساختمان.

 

 

 


 

 

ترمو-ترموود-ترمووود-نما-نمای ساختمان-نماي ساختمای-ترموود چوبی-نما خوب-نماي چوبی-نما ساختمان-عکس نماي ساختمان-عکس نمای ساختمان

 


 


 

 


 

 


تگ های مطلب : ترمو, ترموود, ترمووود, نما, نمای ساختمان, ترمووود چوبی, نما چوب, نمای چوبی, نما ساختمان, عکس نمای ساختمان, چوب نما, چوب ترموود, ترمو چوب, رنگ ترمووود, کابینت ترمووود