ترمووود فنلاندی" /> ترموود" /> چوب ترمووود " /> چوب نما" /> ترمووود نما" /> ترمووود محصولات ترموود" />
بروبالا

طراحی آلاچیق ها

طراحی آلاچیق ها

مصالح:


در ساخت آلاچیق از چوب ها ترمووودی استفاده می شود که به دلیل مقاوم بودن چوب های ترمو در برابر باران و آفتاب استفاده از آنها رواج پیدا کرده است . آلاچیق های چوبی ترمو به شما حس شادابی و سرزندگی را القا می کند گویی که شما در دل طبیعت نشسته اید .


مبلمان :


برای اینکه شما آلاچیق لاکچری چوبی چشمگیری داشته باشید . مبلمان ترموودی یکی از مواردی است که به شما کمک می کند ، همچنین شما می توانید از کف پوش های ترمو اش و دکینگ های گروه آر تی دی اسفاده کنید . با چند صندلی چوبی در گوشه کنار آلاچیق خود می توانید جلوه زیبایی بوجود آورید و در کنار آن فضای بیشتری برای نشیمن ایجاد کنید . شما می توانید در این قسمت از مبلمان های خاص و غیر معمول به عنوان نقطه کانونی استفاده کنید .


سقف :


  •  سقفی از جنس پوشال :در بعضی از مناطق با توجه به آب و هوا از پوشال به عنوان سقف آلاچیق استفاده می شود تا هم نمای زیباتری داشته و هم مقرون به صرفه باشد و در نهایت با شرایط جوی آن منطقه هماهنگی داشته باشد.

  •  سقفی با گیاهان رونده :بعضی افراد به گل و گیاه علاقه زیادی داشته به همین دلیل ترجیح می دهند که سقف آلاچیق خود را با گیاهان رونده و گل های پیچک بپوشانند تا نور طبیعی و سبزی طبیعت را در آلاچیق خود داشته باشند و یک منظره زیبا و چشمگیری را خلق کنند .

  • سقف با چوب های مشبک ترمووودی :این سقف ها چوبی ترموودی با شیار ها و رنگ های متفاوتی که دارند نور را به صورت زیبایی در فضای آلاچیق پراکنده می کنند و جلوه بی نظیری را به آلاچیق شما می بخشند .

  • سقف های از پارچه :سقف های پارچه ای شما را در تصمیم گیری باز یا بسته بودن سقف آلاچیق آزاد می گزارند . شما به راحتی می توانید آنها را باز یا بسته کنید تا از اشعه خورشید در امان باشید یا بتوانید از آن بهره ببرید .

  • سقف حصیر مانند :استفاده از حصیر برای سقف آلاچیق یکی دیگر از انتخاب های شما به شمار می رود . خلا هایی که در تار و پود حصیر ها وجود دارد باعث عبور خیلی کم نور و جریان هوا می شود و منظره زیبایی بوجود می آورد .

  • سقف از جنس آلاچیق :یکی از شکل های دیگر ساخت آلاچیق و سقف آن به شکلی است که آنها قابل تفکیک نباشند . یعنی سقف و چهارچوب آلاچیق پیوسته از یک جنس و بافت چوب باشد . برای ساخت این نوع آلاچیق چوب های ترموودی که بافت و رنگهای زیبا و متنوعی دارد را به شما پیشنهاد خواهیم کرد .

  • سقفی از جنس آسمان :یکی از شکل های آلاچیق این است شما هیچگونه سقفی نداشته باشید و فقط کفپوش های ترمووودی و دیواره ها مرز آلاچیق شما را یادآور شود .


رنگ در آلاچیق :


برای داشتن آلاچیقی زنده و با نشاط استفاده از رنگ های شاد و تابستانی با توجه به محیط قرارگیری آلاچیق توصیه می شود . استفاده از رنگ های تند و جیغ در عین حال زیبا باعث می شود که شما سرحال و شاداب شوید البته چون تاثیر گذاری رنگها به سرعت اتفاق می افتد در انتخاب رنگ ها باید کمال دقت را داشته باشید و در کنا ر آن به هارمونی آنها با چوب های ترمو آلاچیق و مبلمان خود توجه کنید .


نورپردازی :


استفاده از نورپردازی های مناسب یکی از راه های جلوه بخشیدن به فضای آلاچیق شماست ، علاوه بر آن امکان استفاده از آلاچیق در شب را برای شما امکان پذیر می کند . باید در اجرای نورپردازی توجه زیادی داشته باشید تا در هر بخش از فضای آلاچیق نورپردازی مناسب را داشته باشید ، می توانید از نورپردازی موضعی هم در این بخش بهره بگیرید .


 

دیوارهایی از جنس رو مبلی :


برای اینکه یک ظاهر متفاوت به آلاچیق خود ببخشید می توانید دیوارهای آلاچیق را با پارچه هایی از جنس و رنگ رو مبلی های خود بپوشانید و یک هارمونی زیبا بوجود آورید . یکی از مزیت های دیوار پارچه ای این است که مانع از جریان هوا در داخل آلاچیق نمی شود و یک هاله ای از نور خورشید را منعکس می کند .

  • ترمووود
  • ترمووود